#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Podnikatelé mohou požádat o off-line režim EET. Třetí a čtvrtá vlna se spustí v květnu

13. únor 2020
Legislativa a účetnictví

Podnikatelé mohou od soboty 1. února 2020 v souvislosti s květnovým spuštěním třetí a čtvrté vlny elektronické evidence tržeb (EET) zažádat o zařazení do tzv. zvláštního čili off-line režimu evidence tržeb. Od května pak mohou tímto způsobem začít evidovat tržby.

Zdroj: ČTK a Lidovky.cz, 1. února 2020

Mohou ho využít v případě, že nejsou plátci DPH, nemají více než dva zaměstnance a zároveň jejich příjmy z evidovaných tržeb za rok nepřesáhnout 600 tisíc korun. Další informace najdou zájemci na internetových stránkách finanční správy věnovaných EET.

V rámci zvláštního režimu nebude muset být podnikatel připojen k internetu a tržby v EET bude evidovat pomocí papírových účtenek, které dostane od finančního úřadu. Každé čtvrtletí by měl zaslat informace o tržbách na finanční úřad a mít na provozovně vyvěšené oznámení o využívaní EET ve zvláštním režimu.

První vlna EET, která se týkala hotelů a restaurací, odstartovala začátkem prosince 2016. Druhá, která se týkala obchodníků, začala v březnu 2017. Třetí a čtvrtá vlna, jejichž start odložilo rozhodnutí Ústavního soudu, se bude týkat od května podnikatelů, kteří dosud tržby neevidovali. Půjde například o řemeslníky, kadeřníky, advokáty, účetní, lékaře nebo taxikáře. Podle odhadů ministerstva financí by se do třetí a čtvrté vlny mělo zapojit zhruba 300 tisíc podnikatelů.

EET by podle předpokladů ministerstva měla letos do rozpočtu přinést 15,2 miliardy korun, z toho 2,4 miliardy korun souvisí s květnovým rozšířením EET. Podle dostupných informací je nyní do EET zapojeno 192 tisíc podnikatelů, kteří dosud zaevidovali 13 miliard účtenek.


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

22. listopad 2019
Tisková zpráva Školství

Metodický nástroj pomůže zvyšovat úroveň kariérového poradenství na školách

Důležitost kariérového poradenství, přípravy na budoucí, nové profese, vývoj potřeb trhu práce, ale i nutnost spolupráce firem a škol zmínili řečníci ve svých příspěvcích během konference Kariérové po...

Přečíst celý článek
15. leden 2019
Tisková zpráva

Začíná rozsáhlé šetření k úrovni digitalizace jihočeských firem

Všichni malí a střední podnikatelé z jihu Čech mohou v následujících měsících přispět ke zjištění stavu úrovně digitalizace firem v tomto regionu. Stačí, když během několika minut vyplní dotazník, pří...

Přečíst celý článek
09. leden 2019
Tisková zpráva

Šíření informací o digitalizaci napomohou kooperační setkání a workshopy

Několik kooperačních setkání, workshopy, zjišťování úrovně digitalizace v jihočeských podnicích a realizace srovnávací studie firem v jižních Čechách a Dolním Bavorsku. To je výčet hlavních aktivit, k...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.