#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Hravou a interaktivní formou učí technické příměstské tábory řemeslu a technice

19. únor 2020
Tisková zpráva Spolupráce škol a firem Technika a řemesla

Seznamovat se s technikou jde i na prázdninách. Dokazují to jarní technické příměstské tábory Jihočeské hospodářské komory, které pořádá spolu s partnery téměř po celém Jihočeském kraji. Letošních šest jarních táborů doplní ještě dva v Písku a Milevsku. Rodiče budou moci letos přihlásit na tyto tábory své děti i v létě.

„Snažíme se popularizovat technické vzdělávání u mladších školních dětí tím, že vzbudíme zájem o rozvoj manuální činnosti," vysvětluje Kateřina Třísková z Jihočeské hospodářské komory, která ve spolupráci s Domem dětí a mládeže organizuje technické příměstské tábory ve Volarech a Netolicích.

„Letos jsme pro děti v rámci tábora připravili výrobu věšáků ze smrkové dřeva. Řezat a brousit dřevěná prkýnka a špalíčky si vyzkoušeli nejen chlapci, ale i děvčata. Ta se k práci stavěla zodpovědně a s nadšením," pokračuje Kateřina Třísková a dodává, že technika a řemesla nemusí být jen doménou mužů. Menší školní děti se učily zpracovávat ovčí rouno a s pomocí mýdlové vody si vytvořily podložky pod hrnek.

Technické příměstské tábory pro děti od 7 do 15 let se během jarních, letních a podzimních prázdnin konají i v ostatních regionech jižních Čech. Jihočeská hospodářská komora organizuje spolu s partnery tábory již od roku 2017, kdy proběhl první pilotní příměstský tábor s Domem dětí a mládeže v Českých Budějovicích. Pro všechny tyto tábory je typická především interaktivita a zábava, tedy seznamování se s technikou formou zážitku. V rámci technických táborů jsou také připraveny exkurze do firem nebo setkání s odborníky z jihočeských podniků. S nimi si žáci mohou vyzkoušet nachystané technické ukázky, seznámit se s produkty nebo si vyrobit konkrétní výrobek. Nechybí ani hry a úkoly na podporu zručnosti.

V letošním roce proběhlo už šest příměstských táborů, kterých se zúčastnilo celkem 63 dětí. Kromě Volar a Netolic se uskutečnily tábory také v Českých Budějovicích, Strakonicích a Českém Krumlově. Další akce se chystají v jarních termínech ještě v Písku a Milevsku. Mimoto mohou rodiče přihlásit děti také na letní příměstské technické tábory, které budou letos probíhat v červenci, a to v Třeboni, Písku a Volarech.

Projekt Příměstské technické tábory pro děti je realizován za finanční podpory Jihočeského kraje v rámci Dotačního programu Podpora technického vzdělávání.

Galerie


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

16. leden 2020
Technika a řemesla

Firmám chybí zaměstnanci. V Německu místa zaplnili pracovníci ze zahraničí, Česko příležitosti nevyužilo

Cizince v Česku chceme. Tak by mohl znít slogan mnoha průmyslových firem v Česku, kterým chybí zaměstnanci. Podle Radka Špicara, viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy, Česko nevyužilo příležitosti, ...

Přečíst celý článek
13. leden 2020
Tisková zpráva

30 milionů korun na vzdělávání zaměstnanců členských firem

Jihočeská hospodářská komora (Jhk) spouští nový projekt, v rámci nějž si bude až 1 200 zaměstnanců členských firem moci bezplatně vybrat odborné a jazykové kurzy. Kromě zajištění kvalitních školení pr...

Přečíst celý článek
20. prosinec 2019
Tisková zpráva

Malé firmy o digitalizaci stále příliš nestojí

Zatímco jihočeské a dolnobavorské velké firmy jsou v budoucnu připraveny plně digitalizovat svou výrobu, malé a střední podniky jsou procesu digitalizace a automatizace produkce spíše skeptické. A to ...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.